Gödence Tarımsal Kooperatifi olağan yönetim kurulu toplantısı 07.05.2017 tarihinde yapılmıştır.

Yönetim aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanı
Çağatay Özcan Kokullu

Yönetim Kurulu Üyeleri
Mehmet Ali Hayta
Ahmet Duran

Izmir Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla, kooperatif zeytinyağı işletmesinin makina ekipmanını tamamen yenilendi. Kullanılan son teknoloji ile üretim kalitesi yükseltildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin %50 hibe desteği ile 3 Faz zeytinyağı üretiminden 2 Faz üretime geçildi. Daha temiz bir çevreye üretim kalitesinin yükseltilmesi sağlandı. Bölge zeytin üreticisi mutlu. 

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen Üzümün Akdeniz'deki Yolculuğu konferans dizisinin dördüncü konferansı 12 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 16.00'da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.

Akdeniz Akademisi tarafından organize edilen sempozyumunda Yönetim Kurulu Başkanımız Ç.özcan Kokulu, Izmir'in sofralık üzüm bölgesi olan "Kızıldağları ve bölgenin tarihsel süreçteki yeri ve önemi konusunda" tebliğ sundu.

"Size Başkanım mı, yoksa Bakanım mı" diyeceğim?.. Bilemiyorum? Yukarıdaki ifadeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında imzalanan Zeytinyağı satın alma imza töreninde, Ç. Özcan Kokulu tarafından, İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'na söylendi. Kocaoğlu da 'Tarıma verdikleri desteğin büyüyerek süreceğini söyledi".

Gödence Tarımsal kooperatifinde, insan kaynaklarıneğitimi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi,toplumsal değerlerin korunması çok fazlasıyla önemsenir. Gödence, çiftçi örgütlenmesi, kooperatifleşme ve Zeytinyağı sektöründe gelişmelere ilgi duyan yerli yabancı konuklara ev sahipliğ yapmaktadır.

Ulusal Tarım Başarı Ödülleri, Gödence’ye yapılan yurt içi ve yurt dışı ziyaretler, verilen konferans ve söyleşiler.
Gödence’de ekonomik gelişmeler kadar, sosyal ve kültürel gelişmeler, toplumsal değerlerin korunması çok büyük önem arz etmektedir Bu düşünceden kaynaklanarak Türk tarımının gelişmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlara başarı ödülleri verilmektedir.

YARIMADA’yı (Urla, Çeşme, Seferihisar ve Karaburun ilçelerini) içine alan, Yarımada’nın en güzel zeytinyağı yarışması artık gelenekselleşmiştir. Zeytin üreticisi tarafından Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifine gelen zeytinyağı örnekleri, gizli olarak kodlanarak, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin denetiminde tadım sertifikası olan, jüri üyelerince değerlendirilmektedir. Dereceye giren zeytinyağı sahibi çiftçilerin ürünleri kooperatif tarafından yüksek fiyatla alınmakta, Gödence Ulusal Tarım Başarı Ödülleri töreninde, ödüllendirilmektedir.