Haber ve Duyurular

Gödence Tarımsal Kooperatifi 47. Olağan Yönetim Kurulu toplantısı 12.05.2019 tarihinde yapılmıştır.

Yönetim aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

Çağatay Özcan KOKULU
Başkan

Mehmet Ali HAYTA
2. Başkan
 
Mehmet Ali KARA
Yönetim Kurulu Üyesi
 
Ahmet ÖZGÖREN
Yönetim Kurulu Üyesi
 
Ahmet DURAN
Yönetim Kurulu Üyesi

Yönetim kurulu başkanımız Çağatay Özcan Kokulu tarafından yazılan ve Gödence yayınları'ndan yayınlanan "İkisi sanayide çırak, biri kayıp" kitabı çıktı. Kooperaitifimizi arayıp bilgi alabilir, sipariş verebilirsiniz. 0232 749 00 15

Değerli sanatçımız Macit Sonkan'ın, kitabımız hakkındaki yorumları şöyledir;

"Fransız şair Beaudelaire ,"Tanrı sevdiklerini kumalardan korusun" der.

Bilinçle söyleyebiliriz ki, insan hikayelerin içine düşer. Hikayelerle varolur. Varoluşunu sürekli yorumlamayı hikayelerle sağlar.

Yaşadığımız çağın en çok konuşulan filozofu Heidegger, böyle bir duruma "İnsanlık durumunun atılmışlığı" der.

"Koluna bahar girmiş bir öğretim görevlisi", "hıçkırmaktan yorulmuş bir kadın ağlamasının Bademler Çayındaki andaki mayıs kurbağalarıın serenadlarına karışması", "Marsiyas'ın çığlığını duyar gibi bir anne çığlığını duymak", "soframızdaki yeri öküzümüzden sonra gelen Nazım'ın kadınları gibi Gödence köyündeki Saliha kadının operatörlüğüne tanık olmak", "adına hikaye yazıldığını hiç bilmeyecek olanlara hikaye yazmak".

Işte okuduğumuz bu hikayeler, dilin düşüncelere araç olmadığını, dilin düşüncelere eşlik ettiğini, dilin bilakis kendisinin düşünce olduğunu, dilin yaşamsallaştığını gösterir bizlere.

Bizleri irkilten , varlık nedenimizi sorgulatan, düşündüren, yeniden insan olduğumuzu hatırlatan bu hikayeler, yaşadığtmızı tekrar tekrar duyumsatıyor bizlere.

Yetişkinlerin, çocukların, hayvanların, doğanın, bütün varoluşun bu kadar canlı ve güzel bir düşünce dili ile anlatılması bütün duyarlılıklarımızı harekete geçirmektedir.

MAYIS'IN GÖZYAŞLARI'ndan sonra İKİSİ SANAYİDE ÇIRAK, BİRİ KAYIP için Çağatay Özcan Kokulu'ya sınırsız teşekkürler.

Macit Sonkan"

Yönetim kurulu başkanımız tarafından yazılan, üretici örgütlenmesi ve 1970'li yıllardaki olayları şiirsel bir dille anlatan Mayıs'ın Gözyaşları, Gödence yayını olarak çıktı.

Kitap, Gödence Tarımsal Kooperatifinden istenebilir.

OKUYUCU, MAYIS'IN GÖZYAŞLARI İÇİN NE DEDİ?

- Okurken yer yer duygusal olarak tıkanıyor, gözyaşlarınızı tutamıyorsunuz. Şiir tadında öykü. Öykü tadında roman.
Türkan MİCOOĞULLARI / CHP Eski İzmir Milletvekili

-Yarımadanın insanları, sanki kitabın içinden çıkacaklar gibi. Bir duygu fırtınası. Bir solukta okuyorsunuz.
Fergun ÖZELLİ / Sanatçı

-Nazım Hikmet ve Atliia İlhan'ın doyumsuz lezzetini yakaladım.
Fedakar TOKER / Emekli Öğretmen

-Son yıllarda soluk soluğa okuduğum bir kitap oldu.
Nilgün EMİROĞLU / Yapımcı, Yönetmen

-Mayıs'ın Gözyaşlarını iki defa üst üste okudum. Yaşadığı zamana şiirsel bir dille tanıklık eden bir eser.
Prof. Dr. Tayfun ÖZKAYA

-Bu kitabı mutlaka okuyun.
Müjdat GEZEN / Sanatçı


-Soluk soluğa okunacak bir kitap.
Macit SONKAN / Sinema, Tiyatro Sanatçısı

-Şiirsel bir dilde, son kırk yılın en ciddi ekonomik-politik eleştirisi. Bu kitabı ancak Çağatay Özcan Kokulu yazabilirdi. Çünkü o, olayların içinden geliyor.
Prof. Dr. Mustafa KAYMAKÇI


-Türk edebiyat klasikleri içerisinde yer alabilecek bir eser. 68'in Çağatay Özcan Kokulu'sunu alkışlıyorum.
Taylan BOZKURT

-Sanki, büyük usta Nazım Hikmet'i okuyormuşum gibi geldi.
Prof. Dr. Cengiz ÇAKIR

Gödence Tarımsal Kooperatifi olağan yönetim kurulu toplantısı 07.05.2017 tarihinde yapılmıştır.

Yönetim aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanı
Çağatay Özcan Kokullu

Yönetim Kurulu Üyeleri
Mehmet Ali Hayta
Ahmet Duran

İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla, kooperatif zeytinyağı işletmesinin makina ekipmanını tamamen yenilendi. Kullanılan son teknoloji ile üretim kalitesi yükseltildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin %50 hibe desteği ile 3 Faz zeytinyağı üretiminden 2 Faz üretime geçildi. Daha temiz bir çevreye üretim kalitesinin yükseltilmesi sağlandı. Bölge zeytin üreticisi mutlu. 

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen Üzümün Akdeniz'deki Yolculuğu konferans dizisinin dördüncü konferansı 12 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 16.00'da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.

Akdeniz Akademisi tarafından organize edilen sempozyumunda Yönetim Kurulu Başkanımız Ç.özcan Kokulu, Izmir'in sofralık üzüm bölgesi olan "Kızıldağları ve bölgenin tarihsel süreçteki yeri ve önemi konusunda" tebliğ sundu.

"Size Başkanım mı, yoksa Bakanım mı" diyeceğim?.. Bilemiyorum? Yukarıdaki ifadeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında imzalanan Zeytinyağı satın alma imza töreninde, Ç. Özcan Kokulu tarafından, İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'na söylendi. Kocaoğlu da 'Tarıma verdikleri desteğin büyüyerek süreceğini söyledi".

Gödence Tarımsal kooperatifinde, insan kaynaklarıneğitimi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi,toplumsal değerlerin korunması çok fazlasıyla önemsenir. Gödence, çiftçi örgütlenmesi, kooperatifleşme ve Zeytinyağı sektöründe gelişmelere ilgi duyan yerli yabancı konuklara ev sahipliğ yapmaktadır.

Ulusal Tarım Başarı Ödülleri, Gödence’ye yapılan yurt içi ve yurt dışı ziyaretler, verilen konferans ve söyleşiler.
Gödence’de ekonomik gelişmeler kadar, sosyal ve kültürel gelişmeler, toplumsal değerlerin korunması çok büyük önem arz etmektedir Bu düşünceden kaynaklanarak Türk tarımının gelişmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlara başarı ödülleri verilmektedir.

YARIMADA’yı (Urla, Çeşme, Seferihisar ve Karaburun ilçelerini) içine alan, Yarımada’nın en güzel zeytinyağı yarışması artık gelenekselleşmiştir. Zeytin üreticisi tarafından Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifine gelen zeytinyağı örnekleri, gizli olarak kodlanarak, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin denetiminde tadım sertifikası olan, jüri üyelerince değerlendirilmektedir. Dereceye giren zeytinyağı sahibi çiftçilerin ürünleri kooperatif tarafından yüksek fiyatla alınmakta, Gödence Ulusal Tarım Başarı Ödülleri töreninde, ödüllendirilmektedir.

Adres

Gödence Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

Seferihisar / İzmir

 

Bizi Takip Edin